ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 4ου ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΦΙΛΑΡΜΟΝΙΚΩΝ ΟΡΧΗΣΤΡΩΝ ΚΩΣ 3-4-5-6 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016
σηματοδοτώντας την εκδήλωση της κάθε ημέρας και τη συναυλία που θα δίνεται στο χώρο του Κάστρου.
1η ημέρα - Κυριακή 3/7 Έναρξη Ιπποκρατείων - Έναρξη του Φεστιβάλ
20.30 : Στην Πλατεία Ελευθερίας θα γίνει η τελετή έναρξης όπου θα γίνει η παρουσίαση όλων των Φιλαρμονικών.
2η ημέρα - Δευτέρα 4/7
Στις 11.00: Θα παρελάσουν οι φιλαρμονικές του ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ , ΔΗΜΟΥ ΚΟΡΙΝΘΟΥ και ΔΗΜΟΥ ΚΩ.
Στις 20.00: Θα παρελάσουν οι φιλαρμονικές ΤΑΜΑΣΟΥ ΚΑΙ ΟΡΕΙΝΗΣ ΚΥΠΡΟΥ, ΚΑΛΥΘΙΩΝ ΡΟΔΟΥ ΚΑΙ OSTRAVA ΤΣΕΧΙΑΣ και η Φιλαρμονική του Δήμου ΑΓΡΙΝΙΟΥ θα δώσει συναυλία στην ΚΑΡΔΑΜΕΝΑ .
Στις 21.00: Οι φιλαρμονικές 1η από τον ΔΗΜΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ, 2η KRAMMER ΟΥΓΓΑΡΙΑΣ , 3η ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ και 4η ΔΗΜ.ΕΝΟΤ. ΗΡΑΚΛΕΙΔΩΝ ΚΩ θα δώσουν συναυλία στο χώρο του Μεσαιωνικού κάστρου.
3η ημέρα - Τρίτη 5/7
Στις 11.00: Θα παρελάσουν οι Φιλαρμονικές ΤΑΜΑΣΟΥ ΚΑΙ ΟΡΕΙΝΗΣ ΚΥΠΡΟΥ, ΔΗΜΟΥ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ και ΔΗΜ.ΕΝΟΤ. ΗΡΑΚΛΕΙΔΩΝ ΚΩ.
Στις 20.00: Θα παρελάσουν οι Φιλαρμονικές του ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ , ΔΗΜΟΥ ΚΟΡΙΝΘΟΥ και ΔΗΜΟΥ ΚΩ
και η Φιλαρμονική KRAMMER ΟΥΓΓΑΡΙΑΣ θα δώσει συναυλία στην Κέφαλο.
Στις 21:00 : Οι Φιλαρμονικές 1η ΚΑΛΥΘΙΩΝ ΡΟΔΟΥ,2η OSTRAVA ΤΣΕΧΙΑΣ και 3η ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ θα δώσουν συναυλία στο χώρο του Μεσαιωνικού κάστρου.
4η ημέρα - Τετάρτη 6/7 Λήξη του Φεστιβάλ
Στις 11.00: Θα παρελάσουν οι Φιλαρμονικές του, ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ , ΚΑΛΥΘΙΩΝ ΡΟΔΟΥ και της OSTRAVA ΤΣΕΧΙΑΣ .
Στις 20.00 : Θα παρελάσουν οι Φιλαρμονικές του ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ, ΔΗΜ.ΕΝΟΤ. ΗΡΑΚΛΕΙΔΩΝ ΚΩ και ΔΗΜΟΥ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ.
Στις 21.00 : Οι Φιλαρμονικές 1η ΤΑΜΑΣΟΥ ΚΑΙ ΟΡΕΙΝΗΣ ΚΥΠΡΟΥ , 2η ΔΗΜΟΥ ΚΟΡΙΝΘΟΥ και 3η ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΩ με τον σύλλογο ΧΟΡΟΚΩΣ θα δώσουν συναυλία στο χώρο του Μεσαιωνικού κάστρου.
Αφού τελειώσει η συναυλία θα δοθούν αναμνηστικά στους Αρχιμουσικούς και διπλώματα στους Μουσικούς.
5η ημέρα – Πέμπτη 7/7.
Στις 19.00 : Θα παρελάσει η Φιλαρμονική ΤΑΜΑΣΟΥ ΚΑΙ ΟΡΕΙΝΗΣ ΚΥΠΡΟΥ στη ΔΗΜ.ΕΝ,ΔΙΚΑΙΟΥ
(ΠΥΛΙ -ΖΙΑ-ΜΑΡΜΑΡΙ -ΤΙΓΚΑΚΙ)
6η ημέρα – Παρασκευή 8/7.
Στις 19.00 : Θα παρελάσει η Φιλαρμονική ΤΑΜΑΣΟΥ ΚΑΙ ΟΡΕΙΝΗΣ ΚΥΠΡΟΥ στη ΔΗΜ.ΕΝ,ΗΡΑΚΛΕΙΔΩΝ
(ΚΕΦΑΛΟ-ΑΝΤΙΜΑΧΕΙΑ-ΚΑΡΔΑΜΕΝΑ-ΜΑΣΤΙΧΑΡΙ )
1η ημέρα - Κυριακή 3/7 Έναρξη Ιπποκρατείων - Έναρξη του Φεστιβάλ
20.30 : Στην Πλατεία Ελευθερίας θα γίνει η τελετή έναρξης όπου θα γίνει η παρουσίαση όλων των Φιλαρμονικών.
2η ημέρα - Δευτέρα 4/7
Στις 11.00: Θα παρελάσουν οι φιλαρμονικές του ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ , ΔΗΜΟΥ ΚΟΡΙΝΘΟΥ και ΔΗΜΟΥ ΚΩ.
Στις 20.00: Θα παρελάσουν οι φιλαρμονικές ΤΑΜΑΣΟΥ ΚΑΙ ΟΡΕΙΝΗΣ ΚΥΠΡΟΥ, ΚΑΛΥΘΙΩΝ ΡΟΔΟΥ ΚΑΙ OSTRAVA ΤΣΕΧΙΑΣ και η Φιλαρμονική του Δήμου ΑΓΡΙΝΙΟΥ θα δώσει συναυλία στην ΚΑΡΔΑΜΕΝΑ .
Στις 21.00: Οι φιλαρμονικές 1η από τον ΔΗΜΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ, 2η KRAMMER ΟΥΓΓΑΡΙΑΣ , 3η ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ και 4η ΔΗΜ.ΕΝΟΤ. ΗΡΑΚΛΕΙΔΩΝ ΚΩ θα δώσουν συναυλία στο χώρο του Μεσαιωνικού κάστρου.
3η ημέρα - Τρίτη 5/7
Στις 11.00: Θα παρελάσουν οι Φιλαρμονικές ΤΑΜΑΣΟΥ ΚΑΙ ΟΡΕΙΝΗΣ ΚΥΠΡΟΥ, ΔΗΜΟΥ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ και ΔΗΜ.ΕΝΟΤ. ΗΡΑΚΛΕΙΔΩΝ ΚΩ.
Στις 20.00: Θα παρελάσουν οι Φιλαρμονικές του ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ , ΔΗΜΟΥ ΚΟΡΙΝΘΟΥ και ΔΗΜΟΥ ΚΩ
και η Φιλαρμονική KRAMMER ΟΥΓΓΑΡΙΑΣ θα δώσει συναυλία στην Κέφαλο.
Στις 21:00 : Οι Φιλαρμονικές 1η ΚΑΛΥΘΙΩΝ ΡΟΔΟΥ,2η OSTRAVA ΤΣΕΧΙΑΣ και 3η ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ θα δώσουν συναυλία στο χώρο του Μεσαιωνικού κάστρου.
4η ημέρα - Τετάρτη 6/7 Λήξη του Φεστιβάλ
Στις 11.00: Θα παρελάσουν οι Φιλαρμονικές του, ΔΗΜΟΥ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ , ΚΑΛΥΘΙΩΝ ΡΟΔΟΥ και της OSTRAVA ΤΣΕΧΙΑΣ .
Στις 20.00 : Θα παρελάσουν οι Φιλαρμονικές του ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ, ΔΗΜ.ΕΝΟΤ. ΗΡΑΚΛΕΙΔΩΝ ΚΩ και ΔΗΜΟΥ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ.
Στις 21.00 : Οι Φιλαρμονικές 1η ΤΑΜΑΣΟΥ ΚΑΙ ΟΡΕΙΝΗΣ ΚΥΠΡΟΥ , 2η ΔΗΜΟΥ ΚΟΡΙΝΘΟΥ και 3η ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΩ με τον σύλλογο ΧΟΡΟΚΩΣ θα δώσουν συναυλία στο χώρο του Μεσαιωνικού κάστρου.
Αφού τελειώσει η συναυλία θα δοθούν αναμνηστικά στους Αρχιμουσικούς και διπλώματα στους Μουσικούς.
5η ημέρα – Πέμπτη 7/7.
Στις 19.00 : Θα παρελάσει η Φιλαρμονική ΤΑΜΑΣΟΥ ΚΑΙ ΟΡΕΙΝΗΣ ΚΥΠΡΟΥ στη ΔΗΜ.ΕΝ,ΔΙΚΑΙΟΥ
(ΠΥΛΙ -ΖΙΑ-ΜΑΡΜΑΡΙ -ΤΙΓΚΑΚΙ)
6η ημέρα – Παρασκευή 8/7.
Στις 19.00 : Θα παρελάσει η Φιλαρμονική ΤΑΜΑΣΟΥ ΚΑΙ ΟΡΕΙΝΗΣ ΚΥΠΡΟΥ στη ΔΗΜ.ΕΝ,ΗΡΑΚΛΕΙΔΩΝ
(ΚΕΦΑΛΟ-ΑΝΤΙΜΑΧΕΙΑ-ΚΑΡΔΑΜΕΝΑ-ΜΑΣΤΙΧΑΡΙ )
Διαβάστηκε 5559
φορές